Полтава, улица Небесной Сотни, 13, офис 303-А
066-60-30-288
(0532) 508-618

Нут, сочевиця і горох знову в тренді.

Бобові культури, які приносять найбільший прибуток

7KKArTDgDzW8VQSp7lJ5.r695x430 Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в світові залишки бобових, які істотно скоротилися, що призвело до зростання цін. Та знову привернуло увагу фермерів до розширення площ під вирощування нуту, сочевиці і гороху. Про це в ході свого виступу на онлайн-конференції АПК-Інформ “Niche: focus on pulses» 30 липня сказала Антоніна Скляренко, президент Товариства виробників і споживачів бобових України (СППБУ), яке надало підтримку в проведенні даного заходу. Про це повідомляє agronews.ua.

«Зменшення посівних площ під бобовими в Україні в цілому фіксувалося в 2019 році, спостерігається в поточному. Однак зростання площ видно під горохом і під квасолею. В рази знизилася площа під нутом і сочевицею, що пов’язано з обмеженнями закупівель Індією і високими запасами, які були сформовані в піковий період з вирощування бобових», – нагадала експерт.

Антоніна Скляренко наголосила на важливості створення кооперації серед виробників бобових культур, тому що це дозволить розвивати переробне напрямок і отримувати додану вартість продукції. Однак, на її думку, для аграріїв необхідно провести масштабну інформаційну програму, щоб показати їм успішний закордонний досвід. Після значного скорочення виробництва гороху в Україні, зафіксованого в 2019/20 МР, урожай зернобобовою в сезоні, що почався-2020/21 прогнозується аналітиками ІА «АПК-Інформ» на рівні 628 тис. тонн. Даний показник на 10% перевищує обсяг виробництва в попередньому МР, але, тим не менш, на 15% менше за середній показник за попередні 4 сезону. Очікуваний приріст виробництва гороху в 2020 році обумовлений збільшенням посівних площ під культурою. При цьому середня врожайність зернобобовою поки прогнозується трохи нижче торішнього показника.