Полтава, улица Небесной Сотни, 13, офис 303-А
066-60-30-288
(0532) 508-618

Технічні коноплі — неоціненна сировина в альтернативній енергетиці

У більшості людей слово «коноплі» викликає посмішку, бо перше, що приходить на думку — наркотична речовина. Однак згадаймо, що ще в минулому столітті ця культура мала стратегічне значення.

Важливим напрямком альтернативної енергетики є біоенергетика. ЇЇ суть полягає у використанні органічної сировини для виготовлення твердих видів біопалива (брикетів, гранул, пелет). Технічні коноплі є однією з таких енергетичних культур, рослинна маса яких використовується для виготовлення екологічного палива.

Історична довідка про вирощування коноплі.

конопліУ Радянському Союзі коноплі були однією з провідних сільськогосподарських культур. Вони відігравали не менш важливу роль, ніж зараз нафта чи газ. Однак представники паперової та нафтопереробної промисловості побачили в коноплі серйозну загрозу для свого бізнесу і влаштували «наркотичний» піар. Антинаркотична кампанія, що розпочалася в США у 1937 році, швидко поширилася на весь світ.

У 1961 році СРСР приєднався до Конвенції ООН «Про наркотичні засоби», за якою коноплі були визнані небезпечним продуктом. Посіви різко скоротилися. На даний час вирощування коноплі відроджується завдяки винайдених у 70-х роках сортів з низьким вмістом тетрагідроканнабінолу (ТГК — психотропна речовина). Саме в Україні були виведені сорти конопель, без вмісту наркотичних елементів. Вони швидко розповсюдилися по всьому світу і допомогли зняти заборону з вирощування рослини.

Коноплі без вмісту ТГК мають багато корисних властивостей. Головна з них — абсолютна безпека для людини. Також культура не вибаглива — для вирощування не потрібні пестициди чи гербіциди.

Навколо коноплі виникла ціла галузь у промисловості.

Сьогодні тисячі підприємств у всьому світі займаються коноплярством. Підвищення попиту на вироби з коноплі спричинило збільшення посівних площ цієї культури. Застосування стебел конопель в альтернативній енергетиці є перспективним напрямком, оскільки для переробки може бути використане як усе стебло, так і окремі його частини, або промислові відходи.

Переваги використання коноплі як сировини для біопалива.

  1. конопліЕкологічність. Конопляна сировина — цінне енергетичне паливо, адже це природна речовина, яка не забруднює оточуюче середовище.
  2. Високий коефіцієнт тепловіддачі. За своїми теплоутворюючими якостями пелети з конопель займають посереднє місце між кам’яним вугіллям та деревиною. Конопля має високу тепловіддачу: поступається вугіллю, але перевищує аналогічні показники для м’яких порід дерев і торфу. Попіл, який залишається після спалювання, є корисним добривом, оскільки містить кальцій, фосфор і калій.
  3. Швидка відновлюваність. У порівнянні з традиційним паливом, конопля — швидко відновлювальна сировина. За три місяці вегетаційного періоду культура дає величезний об’єм рослинної маси. Фахівці підрахували, що для виготовлення паперу всього 1 гектар конопель замінює близько 4 гектари лісу!
  4. Простота у вирощуванні та виробництві. Вирощування і переробка рослини на енергетичне паливо не потребує використання спеціальної техніолгії. Достатньо техніки загального призначення, що значно полегшує процеси виготовлення сировини.

Енергетичний напрямок застосування коноплі

Коноплярство, як напрямок промисловості, цікаве з точки зору виготовленню паливних брикетів. Це можливо на базі коноплепереробних підприємств, або як окремий бізнес з виготовлення біопалива.

3-konoplyaУкраїнський ринок паливної сировини знаходиться у стані активного формування. Виробництво паливних брикетів з технічних конопель є актуальним вже зараз. Згадаймо про невисоку собівартість виробничого процесу — економічні затрати на вирощування культури значно нижчі за прибутковість від її використання як біопалива. Це дозволить тримати конкурентні ціни на продукцію і, як результат, швидко розширити клієнтську мережу.

Рівень розвитку сучасних технологій дає можливість перетворити будь-який рослинний матеріал на біопаливо. У нашій країні ці питання докладно не вивчаються, але необхідний досвід у використанні залишків насіння, наприклад, як біоенергетичної сировини є.

Саме тому ми звернули більшу увагу на енергетичний аспект використання коноплі. Виготовлення палива з технічних конопель дозволить підвищити енергонезалежність країни та відродити національне коноплярство. Не будемо забувати і про екологію — наразі актуальним є питання збереження природних насаджень (лісів) завдяки застосуванню на енергетичні цілі не дерева, а стебла коноплі.

Президент Асоціації «Енергетичні культури»,

Віталій Воронцов

Tелефон: 044 222-78-09

Eл. пошта: info@e-crops.org

Інтернет-сторінка: www.e-crops.org

Похожие новости