Полтава, улица Небесной Сотни, 13, офис 303-А
066-60-30-288
(0532) 508-618

У селі Сухорабівка Решетилівського району відбулося урочисте відкриття сімейної ферми родини Жванко

На Полтавщині  створена ферма  на базі домогосподарства СОК «Молочний Світанок» у рамках Проекту USAID «Партнерство заради інновацій: Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», та є першою у Решетилівському районі.

На  урочисте відкриття завітали заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця, менеджер проектів Агентства США з Міжнародного розвитку USAID Дан Кеннет, голова правління об’єднання САК «Господар» та інші гості

Роман Товстий, Роман Перепелиця та Руслан Жванко урочисто перерізали стрічку.

— На сьогодні вкрай важливим є надання підтримки малим домогосподарствам, що прагнуть покращити якість продукції та модернізувати виробництво, і для яких таке виробництво — єдине джерело існування, — зазначив Роман Товстий.

Приміщення нової сімейної ферми розраховане на 20 голів великої рогатої худоби та створене з урахуванням всіх зоогігієнічних стандартів комфортного утримання тварин.

У ньому є автоматична система напування корів, облаштований кормовий стіл, також облаштована система кондиціювання повітря та освітлення, установки для автоматизованого доїння, застосовуються гумові килими.

За таких сприятливих умов поголів’я  буде стабільно зростати а якість молока покращиться.

— У майбутньому ми плануємо збільшувати  кількість, приміщень  — зазначив власник сімейної ферми Руслан Жванко.

На базі господарства є лабораторія що дозволить приймати молока у людей та перевіряти його якість.

В рамках данного проекту протягом 2015-2017 років

170 родинам які є переможцям конкурсного відбору Отримають допомогу в реконструкції та підвищенні ефективності господарювання молочних сімейних ферм.

Зокрема, буде розроблено плани реконструкції приміщень для утримання корів та надано обладнання, що сприятиме підвищенню прибутковості господарювання, зменшенню прикладання ручної праці, поліпшенню умов утримання тварин та підвищення якості молока (доїльне обладнання, поїлки, система освітлення з автоматизованим регулятором, система вентиляції, гумові килимки).

Прес-служба Полтавської ОДА

Похожие новости