Полтава, улица Небесной Сотни, 13, офис 303-А
066-60-30-288
(0532) 508-618

Воркшоп «Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів»

22 листопада 2018 р. у Києві відбувся Воркшоп «Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів», який був організований Голландським консорціумом «Partners in Business Biobased Energy Ukraine» (PIB). Також — посольством Королівства Нідерландів в Україні, Держенергоефективності України, ГС «Біоенергетична асоціація України» та асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу».

Воркшоп "Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів"
Воркшоп у Києві 22 листопада 2018р

Воркшоп зібрав близько 100 учасників, серед яких представники аграрних компаній, наукових інститутів, бізнесу тощо.

Відкрив Воркшоп Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук. Він зазначив:

«Для України важливо відкрити додаткові шляхи для інвесторів біоенергетичних проектів. Оскільки будь-який проект це можливість для інвестора заробити гроші, а для України це додаткові робочі місця, надходження. Але, в першу чергу, це заміщення природного газу та бензину (для довідки: в 2017 році Україна заплатила 3,8 мільярда доларів США за імпортований природний газ)».

Воркшоп мав на меті обмін досвідом потенційних партнерів з України

Воркшоп "Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів"
22 листопада, Київ,Україна

Також у вітальній секції виступили радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спанс:

«Відновлювані джерела енергії дуже важливі для клімату, енергетичної безпеки та економічного розвитку (особливо в регіонах). Компанії з Нідерландів і України можуть працювати над спільними бізнес-кейсами для реалізації прибуткових проектів» та Ханс ван Клінк.

Координатор проекту Partners for International Business: Biobased Energy Ukraine:

«PIB об’єднує компанії з Нідерландів та співпрацює з Kara, DSD BV, BTG-BTL, HoSt bv, Roof Clix, University of Saxion та Wageningen (проекти, що фінансуються ЄС) для реалізації біоенергетичних проектів в Україні. PIB бачить потенціал в Україні, і шукає українських партнерів, які готові співпрацювати в інвестиційних, наукових проектах та створювати конкретні бізнес-кейси».

В першій частині Воркшопу відбувся тренінг із розробки прибуткових бізнес-проектів. А також ряд презентацій про сучасний стан та інструменти підтримки ринку; фінансування біоенергетичних проектів. Крім цього було представлено ряд інвестиційних проектів. Серед спікерів Воркшоп зібрав: представники ГС «Біоенергетична асоціація України, Саксіонського університету прикладних наук (Нідерланди). А також: Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), АТ «УКРГАЗБАНК», Нідерландського Торгівельно-Інвестиційного Фонду (DTIF), ТОВ «Юзефо-Миколаївська Біогазова Компанія», ТОВ «Астарта», ТОВ «Pro-Energy», ТОВ «УкрТепло», DSD BV.

Воркшоп "Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів"
Воркшоп «Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів»

В другій частині Воркшопу відбулось обговорення представлених раніше інвестиційних проектів між представником Саксіонського університету (Нідерланди) – Френком Стіксмою та спікерами. Потім учасники були розділені на три групи для обговорення питань/проектів, пов’язаних з біогазом, використанням біомаси в теплогенерації та виробництвом етанолу з цукру. Після чого керівники кожної групи (Кейс Квант, Ганс ван Клінк, Георгій Гелетуха) представив тезисно основні проблеми, що обговорювалися в групі та пропозиції щодо їх вирішення.

Воркшоп "Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів"Воркшоп: цитати

Деякі цитати від спікерів Воркшопу:

Георгій Гелетуха, Голова Правління Біоенергетичної асоціації України: «Разом на нафтопродукти, природний газ та вугілля Україна витрачає понад 11 млрд. доларів США. І це найбільш вагомі статті нашого імпорту. Біоенергетика може замістити частину в усіх цих напрямках: в газі, вугіллі, нафтопродуктах».

Френк Стіксма, Саксіонський університет прикладних наук (Нідерланди), в рамках Прискореного курсу із розробки прибуткових бізнес-проектів:

«Сьогодні спосіб ведення бізнесу змінюється. Бізнес переходить з моделі орієнтованої на прибуток до моделі орієнтованої на вплив від впровадження певного проекту. Проекти відновлюваної енергетики мають бути із довгостроковим мисленням».

Олександр Ніколаєнко, директор департаменту з питань енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР):

«ЄБРР є найбільшим міжнародним інвестором у приватний сектор України. Проінвестовано в проекти енергоефективності та ВДЕ в Україні — 3 млрд. Євро. Ми ставимо ціль для себе в наступному році вдвічі збільшити введені потужності по біомасі і біогазу у порівнянні з 2018 роком».

Родіон Морозов, «Укргазбанк»:

«Разом з IFC Укргазбанк профінансував 25% потужностей ВДЕ України, а саме з 2016 р. вже профінансовано 140 проектів на 479 млн. Євро загальною потужністю 814 МВт, (переважно проекти сонячної електрогенерації). Також, Укргазбанк профінансував 4 проекти по біомасі (ТЕС/ТЕЦ) та 8 біогазових проектів (по дегазації полігонів)».

Борис Рачинський, керівник напрямку «Котли на біомаси» компанії «УкрТепло»:

«Група УкрТепло – один з лідерів в сфері біоенергетики України, працює майже в усіх напрямках ВДЕ. Проект «Рівнетеплоенерго» – мережа муніципальних котелень міста Рівного. З 35 котельними загальною потужністю 868 МВт, ми придбали з ціллю переоснащення існуючих газових котелень на котельні на біомасі. А також побудова ТЕЦ та декількох котелень на біомасі. Інвестиційний план проекту на 2019-2022 рр. передбачає реалізацію потужності 140,7 МВт, що вимагає 40 млн. Євро інвестицій».

Ханс ван Клінк, DSD BV:

«Пряма обробка цукрового буряку з технологією BetaProcess (більш високий вихід етанолу: 100-150 літрів етанолу з 1 т цукрових буряків, у порівнянні з 90 літрами етанолу при існуючій технології) відкриває можливості використання цукрового буряку як сировини у хімічній промисловості. DSD BV шукає партнерів в Україні для реалізації даної технології».

МАТЕРІАЛИ про Воркшоп  доступні за посиланням:

biobased-ukraine.nl